4 Goldfield Rd.Honolulu, HI 96815

Ринопластика

Ринопластика – операція, яка поєднує комплекс хірургічних прийомів, спрямованих на моделювання контурів та розміру носа, виправлення естетичних недоліків та усунення функціональних порушень, спричинених викривленням носової перетинки. Метою операції є відтворення природної та привабливої форми носа, яка гармонує із загальними пропорціями лиця.

Показання до ринопластики

Можна виділити дві групи показань для ринопластики. До першої належать різні проблеми естетичного характеру, зумовлені індивідуальними особливостями анатомії носового скелета або набутими деформаціями, які є результатом травм, хвороби та невдалих операцій.

Другу групу складають функціональні проблеми, пов’язані з порушенням носового дихання через викривлення перетинки носа.

    Під час проведення хірургічної операції ринопластики проводиться корекція наступних дефектів:

  • видалення горбинки;
  • корекція ширини ніздрів;
  • корекція форми кінчика носа;
  • корекція вродженої чи набутої деформації спинки носа;
  • корекція асиметрії спинки носа.

Функціональна ринопластика, окрім надання носу естетичної форми, направлена на відновлення вільного носового дихання, що дозволяє одночасно позбутися декількох проблем.

Ринопластика може виконуватися закритим чи відкритим способом.

Відкрита ринопластика

Специфіка відкритого доступу в тому, що хірургу доводиться розтинати тонку шкірну перемичку між носовими ходами – колумеллу. Цей хірургічний прийом надає хірургу повний огляд усіх анатомічних структур носа, що є критично важливим під час проведення даної операцій. Після використання даної техніки відбувається формування тонкого рубця на шкірі, з часом він блідне і стає непомітним.

Закрита ринопластика

Під час використання даної техніки розрізи проходять тільки по слизових тканинах, колумелла не ушкоджується, рубці на шкірі відсутні. Вибір техніки операції підбирається для кожного пацієнта окремо. Не можна сказати, який з цих доступів кращий. На нашу думку це некоректне питання, тому що у кожного виду ринопластики є сильні та слабкі сторони, свої переваги і недоліки, та показання для його застосування. Вибір методу ретельно аналізується пластичним хірургом перед операцією.

Риносептопластика виконується під загальною анестезією. Реабілітаційний період складає 10-14 днів, що вимагає від пацієнта уважного ставлення до рекомендацій хірурга. Під час перших 2 тижнів пацієнту потрібно носити пластиковий фіксатор або гіпсову пов’язку, яка утримує структури носа в правильному положенні.

Обстеження

Перед хірургічним втручанням проводиться комплексне діагностичне обстеження, яке включає проведення лабораторних та інструментальних методів дослідження. Метою діагностики є виключення протипоказань, мінімізація операційних, післяопераційних і анестезіологічних ризиків. Щоб
звести до мінімуму ризики ускладнень, хірургічна бригада повинна мати повну та актуальну інформацію про стан здоров’я пацієнта. Обов’язковим є проведення комп’ютерної томографії колоносових синусів та порожнини носа, що дозволяє оцінити стан внутрішньоносових структур та виключити хронічні запальні захворювання, що можуть призвести до післяопераційних ускладнень.

    Протипоказання до ринопластики

  • цукровий діабет;
  • інфекційні захворювання;
  • хвороби серця хронічні;
  • захворювання печінки;
  • хвороби імунної системи;
  • онкологія;
  • хвороби бронхів;
  • порушення згортання крові.